2023 vasario 14
Vilnius (gyvai)

Kviečiame bendrojo ugdymo mokyklų muzikos mokytojus bei švietimo pažangos planų rengėjus į švietimo pažangos programos „Tūkstantmečio mokyklos“ kultūrinio ugdymo srities renginį. Kvietimas skirtas mokytojams, kurie domisi įvairiomis muzikos praktikomis, ir tiems, kuriuos domina naujos įtraukios muzikos metodikos bei jų integravimas į formalųjį ugdymą. Tai – trečiasis švietimo pažangos programos „Tūkstantmečio mokyklos“ kultūrinio ugdymo srities renginys, pratęsiantis jau įvykusių vizualiųjų menų sričiai ir judesio menų praktikoms skirtų renginių seką.

Renginio data ir laikas: vasario 14 d., 13:00–16:30 val.  

Renginio vieta (gyvai): Lietuvos kompozitorių sąjunga, A. Mickevičiaus g. 29, LT-08117, Vilnius

Registracija į renginį yra būtina ir vyks iki vasario 10 dienos, 12 val.:

  • DALYVAVIMAS GYVAI: Renginio dalyvių skaičius ribotas, tad kviečiame suskubti registruotis – susirinkus galimam dalyvių skaičiui, registraciją gali tekti sustabdyti ir anksčiau. Prašome užpildyti žemiau puslapyje esančią registracijos anketą „Vilnius (gyvai)“.
  • DALYVAVIMAS NUOTOLINIU BŪDU: Renginį bus galima stebėti ir nuotoliniu būdu. Renginio dieną užsiregistravusiems dalyviams el. paštu atsiųsime renginio nuorodą ir prisijungimo duomenis. Prašome užpildyti žemiau puslapyje esančią registracijos anketą „Nuotolinis renginys“.

    RENGINIO PROGRAMA 

    12.30–13.00

    Registracija, pasitikimo kava

    13.00–13.10  (gyvai ir nuotoliniu būdu)

    Įžanga. Trumpas renginio pristatymas

    13.10–14.50
    (gyvai ir nuotoliniu būdu)

    Kultūrinio ugdymo bendradarbiavimo galimybės: muzikos praktikos ir patirtys pamokose

    Projektas „Garsovaizdžiai“. Pamokos garsais. Kotryna Kraynaitė – „Meno avilio“ edukacijos projektų vadovė. Emilija Juzeliūnaitė – iliustratorė, animatorė, garso dizainerė, dažnai dirba „Meno avilio“ projektuose kaip kūrybinių dirbtuvių moksleiviams vedėja.

    Aktyvūs muzikos klausymo metodai. Ilana Krivoščenkaitė – muzikos mokytoja, „Youtube“ kanalo „Aktyvūs muzikos klausymo metodai“ autorė.

    Muzika=mokslas. Integracija į kitus mokomuosius dalykus (matematika, informacinės technologijos, fizika). Giedrė Teiberytė – Liaugaudė, muzikos ir garso technologijų  mokytoja-metodininkė, dainų autorė ir balso aktorė. 

    Kaip sudominti mokinius muzika ir aktyviau įtraukti juos į kūrybinį procesą? Remis Rančys – džiazo kūrėjas, multiinstrumentalistas, kompozitorius, aranžuotojas, subūręs akustinio džiazo trio „The Schwings“, grojančio džiazo klasiką, subūręs „Vilniaus džiazo orkestrą“, kuriame groja pajėgiausi jaunosios kartos sostinės muzikantai.

    14.50–15.20

    Kavos pertrauka

    15.20–16.30
    (tik gyvai)

    Kūrybinės dirbtuvės.

    Svarbu. Dirbtuvės vyks paraleliai. Prašome registruotis į Jums aktualias dirbtuves. Prašome užpildyti žemiau puslapyje esančią vieną iš registracijos į dirbtuves anketų.

    Organizatoriai pasilieka teisę keisti programą dėl nenumatytų aplinkybių.

    APIE DIRBTUVES

  • Aktyvūs muzikos klausymo metodai

    Muzikos klausymas – viena iš problematiškiausių dalių, muzikos pamokoje. Didžiausia kliūtis pažinti klasikinę muziką – mokinių nedėmesingumas jai skambant. Izraelyje, muzikos pamokose, jau dešimtis metų yra naudojami įvairių autorių, pedagogų sukurti aktyvūs muzikos klausymo metodai (judesys, piešimas, grafinė partitūra, muzikinis žemėlapis, dainavimas, akomponavimas mušamaisiais  instrumentais, šokis, „veidrodis“), kurie suaktyviną mokinių dalyvavimą muzikos klausymo metu. Praktinės dalies metu panaudosime aktyvius muzikos klausymo metodus  su pasirinktais muzikiniais kūriniais ir aptarsim muzikos klausymo etapus. Kiekvienas seminaro dalyvis praktinės dalies metu atliks lektorės demonstruojamas užduotis ir veiksenas.

    Dirbtuves ves Ilana Krivoščenkaitė muzikos mokytoja, „Youtube“ kanalo „Aktyvūs muzikos klausymo metodai“ autorė. 2014 m. VDU Muzikos akademijoje baigė bendrąją muzikos didaktiką ir tęsė muzikos pedagogikos mokslus Izraelyje, Bar Ilan universitete, kur įgijo muzikos mokytojos diplomą. Dainavo choruose „Sacrum“, „Saluto“ (Kaunas), „Adi“ (Izraelis) ir Bar Ilan (Izraelis) universiteto chore. Mokėsi džiazo vokalo pas džiazo atlikėją ir dėstytoją Daphna Levy, 2018 m. subūrė džiazo grupę „Ilana&Stardust trio“.

  • Kūrybinės veiklos įgyvendinimas muzikos pamokose

    Praktinėje dalyje vyks trys veiklos, kurių metu dalyviai planuos ir įgyvendins savo sukurtą kūrybinę veiklą, kurią vėliau bus galima pritaikyti ir savo pamokose. Praktinėje dalyje bus naudojami muzikos instrumentai, garso įrašymo įranga, kompiuteris.

    Dirbtuves ves Giedrė Teiberytė-Liaugaudė. Muzikos ir garso technologijų  mokytoja-metodininkė, Meilės Lukšienės premijos nominantė, dainų autorė, balso aktorė. Giedrė, dirbanti su įvairaus amžiaus mokiniais, teigia: „Nebijau integruoti kitų dalykų į savo pamokas. Mane žavi technologiškai pažangi veikla, tad ją taikau ir savo pamokose.“

    Švietimo pažangos programos „Tūkstantmečio mokyklos“ tikslas – mažinti mokinių pasiekimų atotrūkius ir sukurti integralias, optimalias ir kokybiškas ugdymo(-si) sąlygas kiekvienoje savivaldybėje. Šia programa siekiame, kad kiekvienas Lietuvos vaikas turėtų galimybę mokytis šiuolaikiškoje ir atviroje mokykloje. Programą sudaro keturios sritys, kurios aktyviai sąveikauja viso projekto eigoje: įtrauktis, lyderystė, STEAM ir kultūrinis ugdymas.

     

    Renginyje bus fotografuojama ir filmuojama, todėl dalyvaudamas(-a) renginyje Jūs sutinkate būti matomas(-a) renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, taip pat sutinkate, kad šios nuotraukos ar vaizdo įrašai būtų skelbiami Europos socialinio fondo agentūros interneto svetainėje www.esf.ltwww.youtube.com/@ESFAgentura kanale, interneto svetainėje www.tukstantmeciomokyklos.lt ir/ar socialiniuose tinkluose.

     

     

    Jei turite klausimų, maloniai prašome kreiptis į Eglę Paulauskienę, tel. nr.  +370 65980537, el. paštas egle.paulauskiene@esf.lt.

Europos socialinio fondo agentūra

M. Katkaus g. 44, LT-09217 Vilnius

Juridinio asmens kodas: 192050725

Darbo laikas:
I-IV 8:00-17:00 (pietų pertrauka 12:00-12:45)
V 8:00-15:45 (pietų pertrauka 12:00-12:45)

Telefonas: +370 (5) 264 9340

El. paštas bendrais klausimais: info@esf.lt
El. paštas dokumentų teikimui: dokumentai.esfa@dbsis.lt