Kviečiame mokytojus bei švietimo pažangos planų rengėjus į švietimo pažangos programos „Tūkstantmečio mokyklos“ kultūrinio ugdymo srities renginį. Šio renginio tikslas – menų bei bendrųjų ugdymo dalykų mokytojams ir specialistams pristatyti įvairias judesio praktikas bei metodikas ir jų integravimo į formalųjį ugdymą galimybes.
Tai antrasis švietimo pažangos programos „Tūkstantmečio mokyklos“ kultūrinio ugdymo srities renginys. Praėjusiais metais rengėme vizualiųjų menų sričiai skirtą renginį, o š. m. vasario 14 d. pakviesime Jus dalyvauti trečiajame renginyje, kuriame dėmesį skirsime muzikai.
Renginio data ir laikas – 2023 m. sausio 26 d., 13:00–17:00 val.
Renginio vieta (gyvai) – Menų spaustuvė, Šiltadaržio g. 6, Vilnius.
Registracija į renginį yra būtina ir vyks iki sausio 24 dienos (į gyvą renginį) ir iki 25 dienos 16 val. (į nuotolinį renginį):
- DALYVAVIMAS GYVAI: Renginio dalyvių skaičius ribotas, tad kviečiame suskubti registruotis – susirinkus galimam dalyvių skaičiui, registraciją gali tekti sustabdyti ir anksčiau. Prašome užpildyti žemiau puslapyje esančią registracijos anketą „Vilnius (gyvai)“.
- DALYVAVIMAS NUOTOLINIU BŪDU: Renginį bus galima stebėti ir nuotoliniu būdu. Renginio dieną užsiregistravusiems dalyviams el. paštu atsiųsime renginio nuorodą ir prisijungimo duomenis. Prašome užpildyti žemiau puslapyje esančią registracijos anketą „Nuotolinis renginys“.
RENGINIO PROGRAMA
12:30–13:00 |
Registracija, pasitikimo kava |
13:00–13:05 (gyvai ir nuotoliniu būdu) |
Įžanga. Trumpas renginio pristatymas |
13:05–15:00 (gyvai ir nuotoliniu būdu) |
Kultūrinio ugdymo patirtys bendradarbiaujant kultūros įstaigoms ir mokykloms:
|
15:05–15:35 (gyvai ir nuotoliniu būdu) |
Diskusija. Kultūrinio ugdymo sąsajos su mokymo įstaigomis, galimybės ir šių dienų realybė su kultūros lauko edukatoriais, ekspertais. |
15:35–16:00 |
Kavos pertrauka |
16:00–17:00 (tik gyvai) |
Kūrybinės dirbtuvės: šokio, šiuolaikinio cirko ir teatro. |
APIE DIRBTUVES
- Šokio dirbtuvės (tik gyvai)
Dirbtuvėse bus dirbama pagal dr. B. Banevičiūtės „Kūrybinių šokio gebėjimų ugdymo metodiką“. Užsiėmimo metu bus pristatomos praktikos, padedančios supažindinant vaikus su šokio kūrybos procesu, principais ir metodais, išlaisvinančiais vaizduotę, atveriančiais kelius kūrybiškumo plėtrai ir suteikiančiais šokio raiškos džiaugsmą. Dirbtuvėse taip pat bus pristatomi kūrybinių užduočių pavyzdžiai, kurie galės būti pritaikomi ugdymo procese siekiant atskleisti ir ugdyti mokinių kūrybiškumą.
Dirbtuves ves Giedrė Subotinaitė, šokėja, choreografė, pedagogė ir šokio teatro „Dansema“ direktorė, kuri 2008 m. buvo apdovanota Auksiniu scenos kryžiumi. Giedrė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įgijo teatro (šiuolaikinio šokio specializacija) magistro laipsnį, yra dalyvavusi daugelyje žinomų Lietuvos ir užsienio choreografų spektaklių, turi daugiau nei 20 metų meninės kūrybinės patirties.
- Šiuolaikinio cirko dirbtuvės (tik gyvai)
Šiuolaikinio cirko dirbtuvės
Visas žinias, surinktas seminaro metu, lengvai galima pritaikyti ir kasdieniame mokyklos gyvenime. Seminaras skirtas visų dalykų mokytojams, norintiems susipažinti su šiuolaikiniu cirku ir išbandyti keletą cirko disciplinų – žongliravimą ir akrobatiką. Tyrimai rodo, kad mokymasis žongliruoti pagreitina nervinių ryšių, susijusių su atmintimi, dėmesiu, judėjimu ir regėjimu, augimą. Puikus pradžiamokslis į akrobatiką – mokymasis nukristi minkštai, arba būdai, kaip išvengti kritimo – padės sustiprinti pasitikėjimą savimi, atsikratyti baimių ir motyvuoti tolimesniam asmeniniam ir profesiniam tobulėjimui.
Dirbtuves ves Kęstas Matusevičius – cirko kūrėjas ir menininkas. Cirko kelią pradėjęs Suomijoje šiuolaikinėje cirko mokykloje „SaSak“. Kęstas kartu su dar pora cirko menininkų įkūrė cirko trupę „Kanta Company“. Su trupe kuria cirko spektaklius, dalyvauja tarptautiniuose cirko festivaliuose ir gastroliuoja po šalį bei svetur. Taip pat su kolegomis moko cirko meno vaikus ir suaugusiuosius.
Prašome atvykti su patogia apranga ir turėti vandens atsigaivinimui. Bus galimybė pasinaudoti persirengimo kambariais.
- Teatro dirbtuvės (tik gyvai)
Kūrybinių dirbtuvių metu bus tyrinėjami teatrui ir aktorinei vaidybai būdingi elementai: balsas, kūnas, dėmesys, vaizduotė, emocijos, gebėjimas improvizuoti ir kt. Užsiėmimo metu bus diskutuojama apie tai, kaip teatrinės metodikos galėtų praturtinti įprastos pamokos struktūrą, kaip jos galėtų prisidėti prie mokytojų ir mokinių kompetencijų stiprinimo.
Dirbtuves ves Justas Tertelis, aktorius, dramaturgas, režisierius, dirbantis Teatro laboratorijoje „Atviras ratas”, Keistuolių teatre ir kituose Lietuvos teatruose. Justas taip pat yra ir asociacijos „Kūrybinės Jungtys“ narys, kūrybiško mokymosi projektų kuratorius, „Kūrybinių partnerysčių“ praktikas, įvairių kūrybiško mokymosi seminarų kūrėjas ir fasilitatorius.
Švietimo pažangos programos „Tūkstantmečio mokyklos“ tikslas – mažinti mokinių pasiekimų atotrūkius ir sukurti integralias, optimalias ir kokybiškas ugdymo(-si) sąlygas kiekvienoje savivaldybėje. Šia programa siekiame, kad kiekvienas Lietuvos vaikas turėtų galimybę mokytis šiuolaikiškoje ir atviroje mokykloje. Programą sudaro keturios sritys, kurios aktyviai sąveikauja viso projekto eigoje: įtrauktis, lyderystė, STEAM ir kultūrinis ugdymas.
Renginyje bus fotografuojama ir filmuojama, todėl dalyvaudamas(-a) renginyje Jūs sutinkate būti matomas(-a) renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, taip pat sutinkate, kad šios nuotraukos ar vaizdo įrašai būtų skelbiami Europos socialinio fondo agentūros interneto svetainėje www.esf.lt, www.youtube.com/@ESFAgentura kanale, interneto svetainėje www.tukstantmeciomokyklos.lt ir/ar socialiniuose tinkluose.
Jei turite klausimų, maloniai prašome kreiptis į Živilę Etevičiūtę, tel. Nr. 8 659 68532, el. p. zivile.eteviciute@esf.lt.
Europos socialinio fondo agentūra
M. Katkaus g. 44, LT-09217 Vilnius
Darbo laikas:
I-IV 8:00-17:00 (pietų pertrauka 12:00-12:45)
V 8:00-15:45 (pietų pertrauka 12:00-12:45)
Telefonas: +370 (5) 264 9340
El. paštas bendrais klausimais: info@esf.lt
El. paštas dokumentų teikimui: dokumentai.esfa@dbsis.lt