Kokiomis rekomendacijomis vadovautis, rengiant švietimo pažangos programos „Tūkstantmečio mokyklos“ (TŪM) planą? Ko jau išmoko nuėję šį kelią ir iš kokių gerųjų patirčių galima pasimokyti? To išgirsti bei pasidalinti savo patirtimis, planais, galbūt net surasti potencialių bendradarbiavimo partnerių vakar į MO muziejų iš visos Lietuvos skubėjo švietimo padalinių darbuotojai ir kiti švietimo lyderiai.

„Visą pažangos plano rengimą palyginčiau su kopimu į kalną – žinome, kad norime pasiekti viršūnę, bet tuo pačiu suprantame, kad kelias iki jos bus vingiuotas, kupinas netikėtumų, reikės įdėti daug pastangų ir laiko. Kad šis kelias būtų sklandesnis, iki šiol jau turėjome apie penkis šimtus konsultacijų su skirtingomis savivaldybėmis, o šiandien pristatome jų turiniu paremtą rekomendacijų leidinį“, – renginio „Tūkstantmečio mokyklos“: rekomendacijų pristatymas ir gerosios patirtys“ metu sakė TŪM programos vadovė Judita Šarpienė.

„Tūkstantmečio mokyklų” akademijos eksperčių parengtas leidinys apima teorinę ir praktinę pažangos planų rengimo bei įgyvendinimo dalis. Teorinė dalis skirta geriau susipažinti su „Tūkstantmečio mokyklų“ programoje akcentuojamomis keturiomis mokyklų veiklos tobulinimo kryptimis: lyderyste veikiant, įtraukiuoju, kultūriniu ir STEAM ugdymu. Praktinėje rekomendacijų dalyje detalizuojamas procesas savivaldybės švietimo pažangos planui parengti. Apžvelgiamos trys svarbiausios šio proceso stadijos: savivaldybės švietimo situacijos analizė, strategijos ir plano kūrimas, plano įgyvendinimas ir veiklų stebėsena.

Rekomendacijų leidinio turinį iliustravo gerosios savivaldybių patirtys: pranešimus skaitė EDU Vilnius atstovė Jurgita Rimkuvienė, Kretingos rajono savivaldybės administracijos švietimo skyriaus vedėja Asta Burbienė, Pakruojo ,,Atžalyno“ gimnazijos direktorė Asta Valuntienė, Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Silvija Sėrikovienė, o ryšių su visuomene profesionalė Laura Dabulytė dalyviams pasakojo apie komunikacijos svarbą.

Renginio pradžioje vykusioje EXPO savivaldybių ir mokyklų atstovai galėjo geriau susipažinti su skirtingų teikėjų paslaugomis ir aptarti galimo bendradarbiavimo galimybes.

Rekomendacijų leidinį rasite čia.

Švietimo pažangos programos „Tūkstantmečio mokyklos“ tikslas – mažinti mokinių pasiekimų atotrūkius ir sukurti integralias, optimalias ir kokybiškas ugdymo(-si) sąlygas kiekvienoje savivaldybėje. Šia programa siekiame, kad kiekvienas Lietuvos vaikas turėtų galimybę mokytis šiuolaikiškoje ir atviroje mokykloje. Programą sudaro keturios sritys, kurios aktyviai sąveikauja viso projekto eigoje: įtrauktis, lyderystė, STEAM ir kultūrinis ugdymas.

Europos socialinio fondo agentūra

M. Katkaus g. 44, LT-09217 Vilnius

Juridinio asmens kodas: 192050725

Darbo laikas:
I-IV 8:00-17:00 (pietų pertrauka 12:00-12:45)
V 8:00-15:45 (pietų pertrauka 12:00-12:45)

Telefonas: +370 (5) 264 9340

El. paštas bendrais klausimais: info@esf.lt
El. paštas dokumentų teikimui: dokumentai.esfa@dbsis.lt