Vakar bendrojo ugdymo mokyklų muzikos mokytojai bei švietimo pažangos planų rengėjai rinkosi į sostinėje įsikūrusią Lietuvos kompozitorių sąjungą – čia vyko švietimo pažangos programos „Tūkstantmečio mokyklos“ kultūrinio ugdymo srities renginys „Kultūrinio ugdymo bendradarbiavimo galimybės: muzikos praktikos ir patirtys pamokose“.

„Kvietėme mokytojus, kurie domisi įvairiomis muzikos praktikomis, ir tuos, kuriuos domina naujos įtraukios muzikos metodikos bei jų integravimas į formalųjį ugdymą. Tikime, kad įdomūs pranešimai ir juos lydinčios dirbtuvės renginio dalyviams turėjo atnešti tiek naujų žinių, tiek įkvėpimo tolimesniems darbams“, – sako renginio organizatorė, TŪM kultūrinio ugdymo srities koordinatorė Eglė Paulauskienė.

Renginio metu pranešimą apie projektą „Garsovaizdžiai“ ir pamokas garsais skaitė „Meno avilio“ edukacijos projektų vadovė Kotryna Kraynaitė ir iliustratorė, animatorė, garso dizainerė Emilija Juzeliūnaitė. Muzikos mokytoja, „Youtube“ kanalo „Aktyvūs muzikos klausymo metodai“ autorė Ilana Krivoščenkaitė pasakojo apie aktyvius muzikos klausymo metodus, muzikos ir garso technologijų mokytoja-metodininkė Giedrė Teiberytė-Liaugaudė pristatė muzikos integracijos į kitas pamokų disciplinas (matematika, fizika) galimybes, o džiazo kūrėjas, multiinstrumentalistas, kompozitorius Remis Rančys dalijosi patirtimi, kaip sudominti mokinius muzika ir aktyviau įtraukti juos į kūrybinį procesą.

Po pranešimų renginio dalyviai buvo kviečiami į praktines dirbtuves, kurias vedė I. Krivoščenkaitė ir G. Teiberytė-Liaugaudė.

Tai – trečiasis švietimo pažangos programos „Tūkstantmečio mokyklos“ kultūrinio ugdymo srities renginys, pratęsiantis jau įvykusių vizualiųjų menų sričiai ir judesio menų praktikoms skirtų renginių seką.

Švietimo pažangos programos „Tūkstantmečio mokyklos“ tikslas – mažinti mokinių pasiekimų atotrūkius ir sukurti integralias, optimalias ir kokybiškas ugdymo(-si) sąlygas kiekvienoje savivaldybėje. Šia programa siekiame, kad kiekvienas Lietuvos vaikas turėtų galimybę mokytis šiuolaikiškoje ir atviroje mokykloje. Programą sudaro keturios sritys, kurios aktyviai sąveikauja viso projekto eigoje: įtrauktis, lyderystė, STEAM ir kultūrinis ugdymas.

 

Europos socialinio fondo agentūra

M. Katkaus g. 44, LT-09217 Vilnius

Juridinio asmens kodas: 192050725

Darbo laikas:
I-IV 8:00-17:00 (pietų pertrauka 12:00-12:45)
V 8:00-15:45 (pietų pertrauka 12:00-12:45)

Telefonas: +370 (5) 264 9340

El. paštas bendrais klausimais: info@esf.lt
El. paštas dokumentų teikimui: dokumentai.esfa@dbsis.lt