„Sename darbe susitapatinau su tuo, kur buvau ir ką veikiau, buvo sunku įsivaizduoti, ką galėčiau veikti, kuo galėčiau būti naudinga ir reikalinga kitiems, nors veikti tikrai galėjau labai daug ką“, − mintimis dalijosi kaunietė Karolina Samalė.

Prieš dvejus metus Karolina ryžosi svarbiam žingsniui. Ilgai dėliojusi pliusus ir minusus, mintyse kūrusi geriausius ir blogiausius scenarijus, galiausiai jauna moteris išdrįso išeiti iš stabilaus valstybinio darbo. Išeiti į „niekur“.

Taip Karolina atsidūrė Darbo biržoje ir tapo projekto „Atrask save“ dalyve. Iš pradžių, juokėsi jauna moteris, ji net nenorėjusi dalyvauti šiame projekte, tačiau galiausiai nusprendė atsipalaiduoti ir imti iš gyvenimo viską, ką šis jai siūlo.

Projektas Karolinai buvo naudingas: moteris aiškiau suprato savo silpnąsias ir stipriąsias savybes, pamatė, su kokiomis problemomis ir baimėmis susiduria savo mėgstamos veiklos ėmęsi jauni žmonės – o tų įvairių baimių turėjo ir ji.

Būtent dalyvaudama projekte Karolina nusprendė  – ji gali veikti tai, ką nori, ką tuo metu moka daryti geriausiai. Norėdama neįstrigti savo baimėje ir dvejonėse, moteris ėmė suktis kaip voverė rate  – gaminti namuose, daug skaityti ir dalintis informacija, kurią sukaupė iš kineziterapijos specialybės.

Netrukus gimė ir pirmoji jos sukurta valgoma puokštė – pas draugus išvydusi tradicinę verbą su česnakais, grįžusi namo Karolina iškart ėmėsi darbo. Tuomet ji nė nesvarstė apie verslą, tiesiog norėjo padaryti tai, kas jai atrodė gražu. Rutinos priešas − nuotykiai ir atradimai „Sename darbe susitapatinau su tuo, kur buvau ir ką veikiau, buvo sunku įsivaizduoti, ką galėčiau veikti, kuo galėčiau būti naudinga ir reikalinga kitiems, nors veikti tikrai galėjau labai daug ką“, − mintimis dalijosi kaunietė Karolina Samalė.

Pirmas, antras, o vėliau ir daugybė kitų kūrinių pavyko – savo verslo pradžia moteris laiko 2016-ųjų rudenį. Šiandien jos veikla jau gerokai įsisukusi.

Be to, moteris veda ir mokymus, skatina žmones pažinti kūrybiškumą ir sustabdyti rutiną. Karolina įsitikinusi, kad kūrybiškas yra kiekvienas žmogus. Tik dažnas užsisuka rutinoje ir kasdienybėje. Tuomet pradedame ignoruoti savo platesnius poreikius, ne tik išgyvenimo.

„O tam, kad pasiektume gyvenime daugiau, reikia ir veikti daugiau, bent kartą per savaitę reikia išbandyti tai, ko iki šiol nesame darę, pabūti ten, kur nesame buvę, pažinti naujus žmones.

Valgomos puokštės dirbtuvėlės yra viena iš galimybių veikti tai, ko kasdienybėje dažnas nedarome! Rutinos priešas yra nuotykiai ir nauji atradimai, skirkite tam laiko, bent kartą per savaitę“, – kalbėjo Karolina.

Per mokymus moterys pasineria į kūrybą, nes nėra šablono. Jos gali puokštę komponuoti taip, kaip joms atrodo gražiausia, rinktis iš daugybės sudedamųjų dalių ir derinti formas, spalvas, rūšis. Ir kitiems, kurie turi idėjų, bet vis nesiryžta išeiti iš savo „komforto“ zonos, valgomų puokščių kūrėja sako: nesėkmių gali būti visur ir visada, bet pati didžiausia nesėkmė yra nieko nedaryti ir nepradėti, gailėtis ir graužti save.

K. Samalė įsitikinusi, kad jeigu tikrai labai norime pasiekti savo tikslus, visata visada atsiųs mums tinkamiausių žmonių ir situacijų tiems tikslams pasiekti. Jeigu yra sunku, ji rekomenduoja kaip tik kuo daugiau bendrauti su žmonėmis, dalintis informacija, žiniomis ir tiesiog neignoruoti savęs ir savo norų. Svarbu būti atviriems ir priimti viską, ką siūlo gyvenimas.

Ji neslepia – buvo ir labai sunkių dienų, ir didelio nuovargio, bet ši veikla išmokė ją pasakyti „ne“, aiškiau išsakyti savo nuomonę. To iki šiol moteriai trūko. Kūrėja kasdien stengiasi, kad jos puokštės teiktų džiaugsmą visiems – ir jų pirkėjams, ir jai pačiai.

Labiausiai Karoliną, nutarusią imtis valgomų puokščių kūrybos, palaikė ir vis dar palaiko vyras. Jauna moteris nė karto nesigailėjo, kad ryžosi keisti savo gyvenimą ir imtis to, kas miela širdžiai. Taip, iš pradžių buvo sunku, ji jautėsi nereikalinga ir nenaudinga, bet galiausiai mėgstama veikla suteikė pilnatvės jausmą.

Karolina atvira – jos siekiai ir tikslai dažnai kinta. Todėl paklausta, kaip save įsivaizduoja po daugelio metų, ji neturi tikslaus atsakymo. Vis dėlto jau šiandien jauna moteris puikiai žino, kad svarbiausia  – išlaikyti vertybes, gerus santykius šeimoje, būti naudinga kitiems, dalintis gerumu ir pačiai nuolat tobulėti.

 

Karolina dalyvavo ESF finansuojame projekte „Atrask save“, kurį įgyvendino Kauno teritorinė darbo birža

Europos socialinio fondo agentūra

M. Katkaus g. 44, LT-09217 Vilnius

Juridinio asmens kodas: 192050725

Darbo laikas:
I-IV 8:00-17:00 (pietų pertrauka 12:00-12:45)
V 8:00-15:45 (pietų pertrauka 12:00-12:45)

Telefonas: +370 (5) 264 9340

El. paštas bendrais klausimais: info@esf.lt
El. paštas dokumentų teikimui: dokumentai.esfa@dbsis.lt