
Lietuvoje vykstantis profesinio mokymo sistemos modernizavimas vis glaudžiau siejamas su inovacijomis ir technologine pažanga. Siekiant stiprinti ryšį tarp verslo, švietimo ir mokslinių tyrimų, Europos socialinio fondo agentūra susitiko su Gamybos inovacijų slėnio vadovu Gintaru Vilda ir Vilniaus technologijų ir inžinerijos mokymo centro (Techin) direktoriumi Mindaugu Černiumi.
Kartu aptarėme gamybos sektoriaus inovacijas ir jų integraciją į profesinį mokymą bei artėjantį tarptautinio Interreg Europe projekto SKYLA „Išmaniosios specializacijos įgūdžių ekosistemos žaliajai ir skaitmeninei pertvarkai“ (angl. Smart Specialisation Skills Ecosystems for the Twin Transition) partnerių susitikimą.
Inovacijos profesiniame mokyme – būtinybė, o ne galimybė
Technologinės inovacijos ir jų taikymas tampa esminiu faktoriumi siekiant užtikrinti, kad profesinis mokymas atlieptų modernios darbo rinkos poreikius. Ekspertų teigimu, inovacijos profesiniame mokyme yra ne ateities galimybė, o būtinybė, padedanti ne tik ugdyti aukštos kvalifikacijos specialistus, bet ir stiprinti Lietuvos, kaip pažangios technologijų valstybės, įvaizdį.
„Profesinis mokymas tampa vis lankstesnis ir inovatyvesnis. Siekdami, kad profesinio rengimo institucijos prisitaikytų prie besikeičiančių rinkos poreikių, turime stiprinti ryšį tarp verslo, švietimo ir mokslinių tyrimų. Susitikimas Gamybos inovacijų slėnyje parodė, kiek daug galime pasiekti glaudžiai bendradarbiaudami – tiek Lietuvos, tiek tarptautiniu mastu“, – sako susitikime dalyvavusi Socialinių inovacijų ir tarptautinių iniciatyvų skyriaus projektų koordinatorė Ieva Dulevičienė.
Europos socialinio fondo agentūros atstovai turėjo galimybę susipažinti su naujausiomis technologijomis ir apsilankyti moderniose laboratorijose, kuriose atliekami moksliniai tyrimai ir kuriami inovatyvūs sprendimai.
„Technologijų pažanga ir inovacijos keičia darbo rinką, todėl labai svarbu, kad profesinis mokymas prisitaikytų prie naujų realijų. SKYLA projektas leidžia pasisemti tarptautinės gerosios praktikos idėjų, kurias galime pritaikyti „Pameistrystės viešinimas Lietuvoje“ projekto veiklose. Taip prisidedame prie modernios profesinio mokymosi sistemos, kuri atliepia rinkos poreikius ir ugdo aukštos kvalifikacijos specialistus, kūrimo“, – teigia ESFA projektų komandos vadovė Sigita Sejavičienė.
Dėkojame Gintarui Vildai už šiltą priėmimą ir prasmingą diskusiją apie inovacijų integraciją į profesinį mokymą.
Apie projektą
SKYLA – tai tarptautinis projektas, kuriame dalyvauja 13 partnerių iš 10 Europos regionų. Projektu siekiama modernizuoti profesinį mokymą apsikeičiant gerąja tarptautine praktika, daryti sisteminį pokytį, skatinti verslo ir švietimo bendradarbiavimą bei ruošti darbo rinkai reikalingus specialistus.
Projektas prisideda prie ES tikslų, susijusių su skaitmenine ir žaliąja transformacija, bei stiprina inovacijų ekosistemas, kuriose profesinis mokymas tampa svarbia dalimi.
Artėjantis SKYLA partnerių vizitas suteiks galimybę dar glaudžiau bendradarbiauti ir įtraukti Lietuvą į pokyčius švietimo sistemoje.
Plačiau apie projektą „Interreg Europe“.
Plačiau apie projektą „Pameistrystės viešinimas Lietuvoje“.
Europos socialinio fondo agentūra
M. Katkaus g. 44, LT-09217 Vilnius
Juridinio asmens kodas: 192050725
Darbo laikas:
I-IV 8:00-17:00 (pietų pertrauka 12:00-12:45).
V 8:00-15:45 (pietų pertrauka 12:00-12:45).
Telefonas: +370 (5) 264 9340
El. paštas: info@esf.lt