Kviečiame mokytojus bei švietimo pažangos planų rengėjus į švietimo pažangos programos „Tūkstantmečio mokyklos“ kultūrinio ugdymo srities renginį. Šio renginio tikslas – menų bei bendrųjų ugdymo dalykų mokytojams ir specialistams pristatyti įvairias judesio praktikas bei metodikas ir jų integravimo į formalųjį ugdymą galimybes.

Tai antrasis švietimo pažangos programos „Tūkstantmečio mokyklos“ kultūrinio ugdymo srities renginys. Praėjusiais metais rengėme vizualiųjų menų sričiai skirtą renginį, o š. m. vasario 14 d. pakviesime Jus dalyvauti trečiajame renginyje, kuriame dėmesį skirsime muzikai.

Renginio data ir laikas – 2023 m. sausio 26 d., 13:00–17:00 val.

Renginio vieta (gyvai) – Menų spaustuvė, Šiltadaržio g. 6, Vilnius.

Renginio programą ir registraciją į renginį rasite čia.

Renginyje bus skaitomi pranešimai, vyks diskusija bei veiks šokio, šiuolaikinio cirko, teatro dirbtuvės. Teorinę dalį (pranešimus ir diskusiją) galėsite stebėti ir nuotoliniu būdu – renginys bus transliuojamas tiesiogiai. Dirbtuvė vyks tik gyvai. Tad visus, kuriuos domina, traukia ir žavi judesio tema, kviečiame prisijungti.

APIE DIRBTUVES

  • Šokio dirbtuvės
    Dirbtuvėse bus dirbama pagal dr. B. Banevičiūtės „Kūrybinių šokio gebėjimų ugdymo metodiką“. Užsiėmimo metu bus pristatomos praktikos, padedančios supažindinant vaikus su šokio kūrybos procesu, principais ir metodais, išlaisvinančiais vaizduotę, atveriančiais kelius kūrybiškumo plėtrai ir suteikiančiais šokio raiškos džiaugsmą. Dirbtuvėse taip pat bus pristatomi kūrybinių užduočių pavyzdžiai, kurie galės būti pritaikomi ugdymo procese siekiant atskleisti ir ugdyti mokinių kūrybiškumą.
    Dirbtuves ves Giedrė Subotinaitė, šokėja, choreografė, pedagogė ir šokio teatro „Dansema“ direktorė, kuri 2008 m. buvo apdovanota Auksiniu scenos kryžiumi. Giedrė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įgijo teatro (šiuolaikinio šokio specializacija) magistro laipsnį, yra dalyvavusi daugelyje žinomų Lietuvos ir užsienio choreografų spektaklių, turi daugiau nei 20 metų meninės kūrybinės patirties.
  • Šiuolaikinio cirko dirbtuvės
    Dirbtuvės skirtos visiems norintiems susipažinti su šiuolaikiniu cirku ir išbandyti keletą cirko disciplinų – žongliravimą ir akrobatiką. Žongliravimas. Tyrimai rodo, kad mokymasis žongliruoti pagreitina nervinių ryšių, susijusių su atmintimi, dėmesiu, judėjimu ir regėjimu, augimą. Dirbtuvių dalyviai turės galimybę pamatys įvairias šios disciplinos galimybes ir panaudojimo būdus. Akrobatika. Dirbtuvių metu bus skiriamas dėmesys kritimams (kaip nukristi minkštai arba kaip iš viso išvengti kritimų). Tokie įgūdžiai padeda atsikratyti baimių ir motyvuoja tolimesniam tobulėjimui. Seminaro metu įgytos žinios galės būti pritaikomos kasdieniame gyvenime ir darbinėje praktikoje. Svarbu. Dirbtuvių metu reikalinga patogi apranga ir vanduo atsigaivinimui. Bus galimybė pasinaudoti persirengimo kambariais.
    Dirbtuves ves Kęstas Matusevičius, cirko kūrėjas ir menininkas. Kęstas savo kelią cirke pradėjo Suomijoje, šiuolaikinėje cirko mokykloje „SaSak“, kur mokėsi hand-to-hand (porinės akrobatikos) ir akro-šokio disciplinų. Menininkas kartu su dar pora cirko menininkų įkūrė cirko trupę „Kanta Company“. Su trupe kuria cirko spektaklius, dalyvauja tarptautiniuose cirko festivaliuose ir gastroliuoja po šalį bei svetur. Taip pat su kolegomis cirko meno moko vaikus ir suaugusiuosius.
  • Teatro dirbtuvės
    Kūrybinių dirbtuvių metu bus tyrinėjami teatrui ir aktorinei vaidybai būdingi elementai: balsas, kūnas, dėmesys, vaizduotė, emocijos, gebėjimas improvizuoti ir kt. Užsiėmimo metu bus diskutuojama apie tai, kaip teatrinės metodikos galėtų praturtinti įprastos pamokos struktūrą, kaip jos galėtų prisidėti prie mokytojų ir mokinių kompetencijų stiprinimo.
    Dirbtuves ves Justas Tertelis, aktorius, dramaturgas, režisierius, dirbantis Teatro laboratorijoje „Atviras ratas”, Keistuolių teatre ir kituose Lietuvos teatruose. Justas taip pat yra ir asociacijos „Kūrybinės Jungtys“ narys, kūrybiško mokymosi projektų kuratorius, „Kūrybinių partnerysčių“ praktikas, įvairių kūrybiško mokymosi seminarų kūrėjas ir fasilitatorius.

Švietimo pažangos programos „Tūkstantmečio mokyklos“ tikslas – mažinti mokinių pasiekimų atotrūkius ir sukurti integralias, optimalias ir kokybiškas ugdymo(-si) sąlygas kiekvienoje savivaldybėje. Šia programa siekiame, kad kiekvienas Lietuvos vaikas turėtų galimybę mokytis šiuolaikiškoje ir atviroje mokykloje. Programą sudaro keturios sritys, kurios aktyviai sąveikauja viso projekto eigoje: įtrauktis, lyderystė, STEAM ir kultūrinis ugdymas.

Europos socialinio fondo agentūra

M. Katkaus g. 44, LT-09217 Vilnius

Juridinio asmens kodas: 192050725

Darbo laikas:
I-IV 8:00-17:00 (pietų pertrauka 12:00-12:45)
V 8:00-15:45 (pietų pertrauka 12:00-12:45)

Telefonas: +370 (5) 264 9340

El. paštas bendrais klausimais: info@esf.lt
El. paštas dokumentų teikimui: dokumentai.esfa@dbsis.lt