Dalinamės DELFI aktualijų laidos „DELFI diena“ ištrauka, kurioje apie suaugusiųjų mokymosi KURSUOK.lt platformoje galimybes kalbėjo Agnė Kudarauskienė, Švietimo, mokslo ir sporto viceministrė. Populiariausias mokymosi programas ir planuojamas skelbti naujas apžvelgė KURSUOK platformoje mokymus organizuojančios programavimo mokyklos „CodeAcademy“ vadovas Edvinas Šumskas ir Vilniaus universiteto (VU) Verslo mokyklos Mokymosi visą gyvenimą centro vadovė Vita Remenytė. 

Pokalbį žiūrėkite: https://www.youtube.com/live/VG7oSYwgH0M?si=UMnLIVKzaW_Ai4Wf&t=2942

KURSUOK platformoje mokymo paslaugų teikėjai gali skelbti savo programas, o norintys tobulėti ir įgyti naujų įgūdžių – pasinaudoti mokymosi pasiūlymais ir gauti valstybės finansavimą. Šiais metais valstybės finansuojamų mokymosi programų bendras biudžetas sudaro 5,4 milijonus eurų.

Nors šiuo metu numatytos lėšos jau rezevuotos, svarstomas sprendimas padidinti 2024 metų valstybės finansuojamų programų biudžetą. Kviečiame apie tai sužinoti pirmiems – sekite naujienas www.kursuok.lt svetainėje.

Viceministrė Agnė Kudarauskienė laidoje „Delfi diena“ pasakojo, kad platformoje KURSUOK kviečiami mokytis suaugę dirbantys žmonės, įgiję vienokią ar kitokią specialybę.

„Pirmiausia, tai yra skirta 18-65 metų amžiaus dirbantiems žmonėms, tai reiškia, kad jie turėtų būti arba dirbantys pagal darbo sutartį, arba dirbantys savarankiškai. Taip pat jie jau turi turėti išsilavinimą – aukštąjį arba profesinį – kadangi ši sistema skirta jau tobulinti turimas kompetencijas ar įgūdžius. Asmuo taip pat turi būti Lietuvos Respublikos pilietis arba užsienietis, kuris turi leidimą gyventi Lietuvoje“, – laidoje kalbėjo švietimo, mokslo ir sporto viceministrė.

Pasak A. Kudarauskienės, žmogus, pasirinkęs mokymus platformoje „Kursuok“, gali gauti 500 eurų dydžio finansavimą valstybės prioritetinėmis pasirinktose mokymų srityse. Šiuo krepšeliu galima pasinaudoti kartą per penkerius metus. Anot viceministrės, daugiausiai dėmesio valstybė šioje platformoje skiria skaitmeninių įgūdžių tobulinimui.

„Pirmiausiai valstybės prioritetas yra skaitmeniniai įgūdžiai, nes to tikrai reikia ir kiekvieno iš mūsų darbe, ir gyvenime. Skaitmeninės kompetencijos sritis yra prioritetinė, jai „Kursuok“ sistemoje skiriame daugiau negi pusę metinio finansavimo biudžeto. Toliau seka labai reikalingi gebėjimai, kaip verslumo, daugiakalbystės, pilietiškumo, kultūrinio sąmoningumo, matematinės, gamtos mokslų, inžinerinės kompetencijos“, – pasakojo A. Kudarauskienė.

Laidoje „Delfi diena“ taip pat dalyvavusi VU Verslo mokyklos Mokymosi visą gyvenimą centro vadovė Vita Remenytė pasakojo, kad VU platformoje KURSUOK siūlo pasirinkti labiausiai rinkos poreikius atitinkančias programas, tai yra projektų valdymo, kibernetinio saugumo pagrindų programas, asmeninių ir valstybės finansų pagrindus, kūrybiškumo, viešojo kalbėjimo ir derybų programą bei anglų kalbos mokymus.

„Jau artimiausiu metu dalyviai galės rinktis naujas KURSUOK platformai parengtas programas, tokias kaip komunikacijas ir konfliktų valdymą, programas, skirtas kultūros sektoriaus darbuotojams bei bibliotekininkams, taip pat duomenų analizės įgūdžiams tobulinti skirtas programas, taip pat padidėja kalbų mokymuisi skirtų programų pasirinkimas ir jau artimiausiu metu dalyviai galės rinktis ispanų, prancūzų, vokiečių, italų ir kitų kalbų mokymo programas“, – komentavo V. Remenytė.

Programavimo ir kitų technologijų akademijos „CodeAcademy“ vadovas Edvinas Šumskas savo ruožtu pasakojo, kad ši akademija, pasitelkusi švietimo platformą, siūlo 17 įvairių mokymų programų. E. Šumskas tvirtino, jog viena iš populiariausių programų yra susijusi su kibernetinio saugumo pagrindų mokymusi.

„Faktas, dabar tų kibernetinių atakų daugėja iš visų pusių ir iš skirtingų įmonių žmonės ateina mokytis, ypač buhalteriai, kad nesusidurtų „feikinėmis“ sąskaitomis, arba tie, kas dirba su elektroniniais paštais“, – laidoje „Delfi diena“ pasakojo „CodeAcademy“ vadovas E. Šumskas.

Anot jo, vieni žmonės ateina susipažinti su naujomis profesijomis, kiti specifiškai siekia gilinti žinias konkrečioje srityje, dar kiti – nori persikvalifikuoti.

„Vieni ateina apskritai gal pirmą kartą susipažinti, kas tai yra tos skaitmeninės kompetencijos, tie mokymai. Kiti konkrečiai ateina dėl vienos kompetencijos. Pastebime, kaip iš įmonių ateina nuo dviejų iki penkių žmonių vienoje srityje ir jiems reikia kažkokios vienos konkrečios kompetencijos, ją pasigerinti ir įgyti naujai tam, kad jie galėtų kokybiškiau, geriau dirbti savo darbo vietoje“, – dėstė E. Šumskas.

KURSUOK platforma sukurta įgyvendinant projektą „Mokykis visą gyvenimą!“, kurio tikslas – skatinti suaugusiųjų mokymąsi visą gyvenimą, kuriant vieningą mokymosi visą gyvenimą informacinę sistemą ir sukuriant mokymosi galimybes. Projektą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra (ESFA) kartu su partneriais: Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centru, Lietuvos aukštojo mokslo asociacija bendrajam priėmimui organizuoti, Nacionaline švietimo agentūra. Projektas finansuojamas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva“ bei Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis.

Europos socialinio fondo agentūra

M. Katkaus g. 44, LT-09217 Vilnius

Juridinio asmens kodas: 192050725

Darbo laikas:
I-IV 8:00-17:00 (pietų pertrauka 12:00-12:45)
V 8:00-15:45 (pietų pertrauka 12:00-12:45)

Telefonas: +370 (5) 264 9340

El. paštas bendrais klausimais: info@esf.lt
El. paštas dokumentų teikimui: dokumentai.esfa@dbsis.lt