Balandžio 25 d. įvyko pirmą kartą ESFA organizuota konferencija „Socialinės inovacijos šiandien ir rytoj: sprendimai ir galimybės“. Šis renginys vainikavo sėkmingai dvejus metus, kartu su partneriais – ESF vadovaujančiomis institucijomis iš Belgijos, Čekijos ir Suomijos – įgyvendinamą Europos Komisijos finansuojamą tarptautinį projektą „PEnCIL“ (angl. Pan European Social Innovation Lab).

Socialinės inovacijos sulaukia vis daugiau tyrėjų ir visuomenės dėmesio, tad itin džiugu, kad  šiame aktualiame renginyje susitiko būrys socialinėmis inovacijomis besidominčių žmonių.

„Šiandien, jau kurdami Europos socialinių inovacijų kompetencijų centrą ir deleguoti tapti Nacionaliniu socialinių inovacijų kompetencijų centru, kviečiame susitelkti prasmingiems darbams ir kurti socialinius pokyčius drauge – tiek nacionaliniu, tiek europiniu lygiu!“ – savo sveikinimo kalboje teigė ESFA direktorė Lina Nevinskienė.

Socialinių inovacijų tema Europos socialinio fondo agentūroje atsirado neatsitiktinai. Jau du dešimtmečius administruodama Europos socialinio fondo projektus,  ESFA turėjo galimybę iš labai arti matyti, kokią vertę kuria inovatyvūs būdai, taikomi spręsti socialinėms visuomenės problemoms, ir kokie vertingi naujų idėjų šaltiniai atsiranda bendradarbiaujant skirtingiems sektoriams. Tad itin džiugu, jog ši teminė konferenciją pritraukė tiek daug socialinėmis inovacijomis besidominčių žmonių  – socialinių inovacijų kūrėjų, vizionierių, valdžios, verslo bei nevyriausybinių organizacijų atstovų.

Konferencijos dalyviai turėjo galimybę išgirsti plačiai apimantį Dr. Eglės Butkevičienės, Kauno technologijos universiteto profesorės, socialinių inovacijų plėtros ekspertės pranešimą apie socialinių inovacijų ekosistemos ypatumus Lietuvoje ir Europos Sąjungoje, pasisemti įkvėpimo iš pasakojamų sėkmės istorijų, kuriomis nuoširdžiai dalinosi žurnalistės Živilės Vaškytės kalbinta Inga Jablonskė, vienintelio Lietuvoje universiteto moterims „WOW university“ įkūrėja, Darius Kniūkšta, „Trys kubai“ startuolio įkūrėjas, projekto, apjungiančio edukaciją ir žaidimą „Minecraft“, autorius, bei Rūta Salickaitė-Žukauskienė, naudotų drabužių perpardavimo sistemos „Noselfish“ įkūrėja, socialinių inovacijų projekto „Atviros rankos“ vadovė.

Ne mažiau dėmesio sulaukė ir įtraukianti diskusija apie socialinių inovacijų ateitį ir galimybes. Diskusijoje dalyvavę Švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Agnė Kudarauskienė, Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Martynas Šiurkus, Nacionalinės nevyriausybinių organizacijų koalicijos vadovė Gaja Šavelė kartu su verslo ir akademinės bendruomenės atstovais svarstė, kokią vertę kuria socialinės inovacijos ir ko tikimasi iš jų vystytojų, kokių sprendimų ar palaikymo iš valdžios institucijų laukia socialinių inovacijų kūrėjai, koks gali būti skirtingų sektorių bendradarbiavimas ir ko šiandien trūksta, kad socialinių inovacijų poreikį ir prasmę jaustų visi, o sprendimai būtų kuo greičiau priimami.

Geros energijos ir noro veikti konferencijos dalyviams įkvėpė ir Lauros Dabulytės, viešųjų ryšių agentūros „Budinti komunikacija“ įkūrėjos bei laidų vedėjos pranešimas „Kaip komunikuojant apie socialines inovacijas kurti vertę“.

ESFA, kuriai pavesta tapti Nacionaliniu socialinių inovacijų kompetencijų centru, siekia būti lengvai prieinamu, „vieno langelio“ principu veikiančiu informacijos centru visiems, besidomintiems socialinėmis inovacijomis, planuoja kurti socialinių inovacijų srityje veikiančių rinkos dalyvių tinklaveiką, skatinti sukurtų socialinių inovacijų sinergiją ir didesnį prieinamumą naudos gavėjams, skleisti gerąją patirtį ir vystyti bendradarbiavimą su ES šalių narių nacionaliniais socialinių inovacijų kompetencijų centrais.

„Ir mums labai reikia Jūsų patirties, palaikymo, bendradarbiavimo, o kartais – tiesiog prasmingų diskusijų ar taiklių įžvalgų!“ – renginio dalyviams pabrėžė Agentūros direktorė.

Tikimasi, jog ši konferencija ilgainiui taps kasmetine tradicija, vienijančia stiprią, kūrybingą, įkvepiančią ir iniciatyvią socialinių inovacijų kūrėjų bendruomenę.

Europos socialinio fondo agentūra

M. Katkaus g. 44, LT-09217 Vilnius

Juridinio asmens kodas: 192050725

Darbo laikas:
I-IV 8:00-17:00 (pietų pertrauka 12:00-12:45)
V 8:00-15:45 (pietų pertrauka 12:00-12:45)

Telefonas: +370 (5) 264 9340

El. paštas bendrais klausimais: info@esf.lt
El. paštas dokumentų teikimui: dokumentai.esfa@dbsis.lt